Koronavirusi: çast pas çasti

Greqi: Rritet numri i rasteve të reja

Greqia po përjeton një rritje alarmante në rastet ditore, tha ministri i Shëndetësisë.

Vassilis Kikilias u bëri thirrje grekëve që të zbatojnë masat mbrojtëse, duke përfshirë maskat, dhe të zbatojnë rregullat e distancës sociale.

Kjo thirrje vjen pasi Greqia shënoi një rekord të rasteve ditore të dielën, 203 të tilla.