Futboll

Grupi D, të gjitha me gjasa për kualifikim

Sonte do të zhvillohen dy ndeshje në Kampionatin Evropian

Dita e martë është e rezervuar për Grupin D të Kampionatit Evropian.

Nga ora 21:00 do të përballen Republika e Çekisë me Anglinë dhe Kroacia me Skocinë, shkruan albinfo.ch.

Çekia dhe Anglia kanë grumbulluar nga katër pikë. Fitorja e kualifikon secilën kombëtare, kurse barazimi i kualifikon dy skuadrat.

Ndërkohë, Skocia dhe Kroacia kanë mbledhur nga një pikë, prandaj fitorja është e obliguar për tu kualifikuar tutje.

Ndeshjet në grupe do të zhvillohen deri të mërkurën, ku do të vendoset se kush do të jenë 16 kombëtare që do të luajnë në 1/8 e finales.

Dy kombëtaret e para kualifikohen tutje dhe katër vendet më të mira nga vendet e treta nga gjithsej gjashtë grupe.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI