Bota

Hedhet në det për të shpëtuar nga rojat bregdetare

Një emigrant është hedhur në det për t’i shpëtuar anijes së Rojave bregdetare libiane dhe ka arritur me not anijen tregtare Vos Triton, që ndodhej aty pranë.

Ngjarja ka ndodhur në brigjet veri-afrikane, transmeton ‘Balkanweb’, përcjell albinfo.ch.

Pamjet janë xhiruar në bordin e një avioni civil të monitorimit Moonbird, që drejtohet nga OJQ gjermane Sea Watch.

Më vonë burri në arrati u arrestua nga autoritetet libiane.

VIDEO