Lajme

Hetimi për vdekjen e dyshimtë të trevjeçares në Glarus

Një çift janë në paraburgim pasi një trevjeçare vdiq në rrethana misterioze në Glarus.

Babai dhe njerka e vajzës thirrën shërbimet e urgjencës të premten, duke thënë se vajza nuk mund të merrte frymë.

Por reaguesit thonë se fëmija ishte tashmë i vdekur kur ata mbërritën, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Në një njoftim për shtyp, policia kantonale e Glarus thotë se vajza ka pasur lëndime të shumta – por nuk po jep ndonjë informacion të mëtejshëm.