Lajme

Austri: Hyrja falas në ndeshjet sportive për ata që duan të vaksinohen

Pjesa e Austrisë së Epërme po fillon një fushatë vaksinimi “Sport dhe Vaksinim”, së bashku me klubet sportive.

LASK dhe SV Ried, ndër të tjera, u ofrojnë shikuesve hyrje falas në lojërat e tyre ose organizatorëve të Kupës së Botës dhe Kampionatit Evropian në Grieskirchen nëse ata janë të gatshëm të vaksinohen në stadium, raporton transmetuesi ORF, përcjell albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI