Kosova

Infektohen me Covid-19 dy ish-luftëtarë të UÇK-së që po qëndrojnë në Hagë

Dy ish-luftëtarë të UÇK-së, Rexhep Selimi dhe Nasim Haradinaj janë infektuar me COVID-19 në qendrën e paraburgimit në Hagë.

“Së paku dy prej ish-drejtuesve të UÇK-së kanë rezultuar pozitiv në testet e coronavirusit. Derisa pritet të analizohen edhe mostrat tjera për të parë nëse janë të prekur edhe personat e tjerë që po mbahen në qendrat e paraburgimit të Hagë”, njoftojnë burime të RTV Dukagjinit.

Këto infektime kanë ndikuar edhe te vizitat e familjarëve, të cilët nuk janë lejuar t’i takojnë ish luftëtarët e UÇK-së

Raportohet se bëhet fjalë pikërisht për Rexhep Selimin dhe Nasim Haradinajn, të cilët janë konfirmuar tashmë pozitiv me koronavirus, derisa priten rezultatet për të tjerët.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI