Kuriozitete

Instagrami po sjell opsionin shumë të kërkuar

Ka kohë që përdoruesit e Instagram-it janë ankuar për faktin që rrjeti social të jep pak mundësi për të publikuar informacione personale, përcjell albinfo.ch.

Për këtë arsye, platforma po teston një opsion të ri, i cili ju lejon të ndani postime në feed (kryefaqe) vetëm për “Close Friends” (miqtë e ngushtë).

Instagram konfirmoi për TechCrunch se po e teston këtë veçori në disa vende, por nuk specifikoi ku.

“Ne po testojmë mundësinë që njerëzit në vende të zgjedhura të ndajnë postimet në feed me miqtë e tyre të ngushtë. Ne jemi gjithmonë duke parë mënyra të reja që komuniteti ynë të shprehet dhe të lidhet në Instagram”, tha një zëdhënës i Meta-s.

 


 Të tjera nga Kuriozitete