Lajme

Itali: Momenti kur ‘shpërtheu’ atmosfera në sallë, Kosova barazoi në sekondat e fundit

Sfida e luajtur në Benevento të Italisë përfundoi baras, 26:26.

Është bërë e ditur se Kombëtarja e Kosovës ka barazuar me Italinë në ndeshjen e parë parakualifikuese për Kampionatin Botëror që në vitin 2021 mbahet në Egjipt, transmeton albinfo.ch.

Në Benevento të Italisë, Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për meshkuj, ka filluar fazën kualifikuese për Botërorin “Egjipti 2021“.

Ndeshjen e parë, Kosova e ka zhvilluar me Italinë dhe ka përfunduar me rezultat 26:26.

Pas një luftë shembullore në fushë, Drilon Tahirukaj ka shënuar golin e barazimit në sekondën e fundit.  Tahirukaj ruajti qetësinë dhe me gjuajtje maestrale dërgoi topin në rrjetë.

Ndërsa, sot dhe nesër Kosovën e presin edhe dy ndeshjet tejet interesante. Sot nga ora 18:00, Kosova e zhvillon ndeshjen me Rumaninë, rivalin tjetër cilësor në grupin e tretë të eliminatoreve për Botëror.  /Albinfo.ch.

 

Mirëmëngjesi nga Benevento. Sot (18:00) na pret ndeshja me Rumaninë, rivalin tjetër cilësor në grupin e tretë të…

Publiée par Federata e Hendbollit e Kosovës sur Samedi 11 janvier 2020