Sporti

Italia në Shqipëri vetëm për fitore

Italia që tashmë ka siguruar fazën e “Play-Offit” do të luajë vetëm për fitore, ka deklaruar Ventura

Përzgjedhësi i Italisë në futboll, Gian Piero Ventura, ka thënë se kombëtarja që ai udhëheq do të luajë në Shqipëri vetëm për fitore.

Dy kombëtaret takohen sot në mbrëmje në xhiron e fundit të grupit kualifikues për Botëror, ndërsa Italia që tashmë ka siguruar fazën e “Play-Offit” do të luajë vetëm për fitore, ka deklaruar Ventura.

“Është hera e parë që Italia vjen në Shqipëri dhe jam i lumtur që jam pjesë e momentit historik. Ne kemi ende objektiva dhe duhet të mbetemi në vendin e parë të shortit të skuadrave në ‘Play-Off’”, ka thënë ai në konferencën për media.