Koronavirusi: çast pas çasti

Italia regjistron edhe 92 viktima nga Covid-19

Italia ka shënuar edhe 92 viktima nga pandemia e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi Agjencia për Mbrojtjen Civile.

Por, sipas saj, numri i të infektuarve të rinj ra na 300, krahasuar me 531 të dielën.

Numri i viktimave të dielën nuk i përfshiu viktimat e Lombardisë – rajonit më të prekur nga koronavirusi në Itali – për shkak të problemeve teknike.

Nuk është ende e qartë nëse viktimat e së dielës janë përfshirë në të dhënat e sotme.

Në total, Italia ka regjistruar afro 33,000 viktima nga koronavirusi, që është shifra më e lartë në botë pas asaj në SHBA dhe në Mbretërinë e Bashkuar, përcjell Albinfo.ch