Lajme

Jimilian, shqiptari që mori vëmendjen e mediave në Danimarkë

Emër suksesi në shtetin danez

“Tv2.Dk”, media në shtetin danez, i ka kushtuar një artikull historisë së shqiptarit, Jimilian Ismaili, si storie suksesi në Danimarkë, transmeton albinfo.ch.

Pak muaj më parë edhe Albinfo.ch ka shkruar për çmimin kryesor “Vild Med Dans”, të cilën Jimilian e kishte fituar.

Jimilian ishte 11 vjeç kur doli në skenë për herë të parë. Dhe, që nga ajo ditë, skenat janë bërë vetëm më të mëdha.

Jimilian Ismailit në bazë të paraqitjeve përfekte skenike dhe lidhëshmëria e lëvizjes së tij, bëri që të fitoi çmimin kryesor “Vild Med Dans”.

Kujtojmë se përgjatë të gjitha netve të këtij spektakli shqiptari kishte emocionuar dhe është admiruar edhe publiku danez për talentin e jashtëzakonshëm, virtuozitetin e kërcimin elegant, por mbi të gjitha shpirtin e bukur prej artisti të Jimilianit, që nuk harron të përcjellë çdo herë edhe ngjyrat tona kombëtare, te cilat i kanë rrënjët në trashëgiminë artistike e patriotike të familjes se tij. Pavarësisht se konkurrenca ishte e madhe, shqiptari triumfoi nga vlerësimi që iu bë nga juria, e po ashtu edhe publiku i gjerë. /Albinfo.ch

Për më shumë, mund të lexoni artikullin e plotë:

https://underholdning.tv2.dk/2021-10-08-jimilians-familie-flygtede-til-danmark-i-en-lastbil-og-det-blev-hans-succes-der-sikrede


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI