Lajme

Kanada: Këngëtarja Mirsa Kërceli do të rikthehet në skenën muzikore

Mirsa Kerçeli nga Gjilani një intepretuese dhe këngëtare e muzikës argëtuese e zbavitëse, shqiptare

Këngëtarja shqiptare Mirsa Kërceli jeton tashmë prej 6 vjetësh në Kanada, shkruan albinfo.ch.

Mirsa Kerçeli është lindur në Gjilan dhe është një intepretuese dhe këngëtare e muzikës argëtuese e zbavitëse, e cila ka realizuar shumë hite vjet më parë.

Talenti dhe zëri i saj melodioz e bënë atë mjaft popullore për publikun shqiptar.

Pas një mungese të gjatë në skenë, Mirsa do të jetë shumë shpejt prezente në media me projekte të reja muzikore.

Kërceli tregon për jetën larg vendlindjes dhe planet rreth publikimeve të reja artistike që do të realizojë së shpejti, shkruan tutje albinfo.ch.

“Ka për të pasur shumë risi nga unë, kam për të publikuar këngë të reja dhe duete. Projektet nuk janë finalizuar akoma, duhen regjistruar në studio dhe përgatitur klipet”, tregon ajo. /Albinfo.ch

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI