Bota

Kapen hajdutet duke vjedhur në çantat e turistëve

Të trazuar Toi dhe Nina shikuan në videot e tyre dhe u tronditën për atë që gjetën

Gjithçka u xhirua. Kur udhëtarët vizitojnë qytete të mëdha u kërkohet të shmangin disa zona për të parandaluar të bëhen viktima të krimit, por në disa nga qytetet më të njohura në mbarë botën, raste të tilla ndodhin kudo, në çdo kohë.

Turistet tajlandeze, Nina Spencer dhe shoqja e saj Toi mësuan se ishin plaçkitur në një udhëtim në Londër. Ato po ecnin nëpër “Cambridge Circus”, duke xhiruar veten në një bastisje kur udhëtonin në kryeqytetin e famshëm. Pasi kishin kaluar rrugën, Toi kontrolloi kuletën e saj dhe vuri re se nuk e kishte.

Të trazuar Toi dhe Nina shikuan në videot e tyre dhe u tronditën për atë që gjetën, transmeton rtv21.tv.

Pamjet tregojnë një grua të veshur mirë në një bluzë të zezë dhe syze dielli në kokë duke kërkuar në çantën e Ninas ndërsa, një grua tjetër, me një xhaketë lëkure të zezë që mbante një smartfon të kuq, i kishte sytë te çanta. Në të njëjtën kohë, gruaja në syze dielli mund të shihet në video duke përdorur një qese të madhe për blerje për të fshehur dorën e hajdutit në veprim, përcjell albinfo.ch.