Lajme

Kapet kosovari, ka punuar prej vitesh në Gjermani, me dokumente bullgare

Mësohet se 34-vjeçari prej disa vitesh qëndronte dhe punonte në Gjermani me dokumente të rreme personale

Sot, në mëngjesin e hershëm, policët federalë kanë kapur një burrë me dokumente të falsifikuara në stacionin kryesor të trenit në Manheim.

Menjëherë pas mesnate, zyrtarët kanë kontrolluar 34-vjeçarin kosovar. Ai u ka treguar policëve një kartë bullgare identiteti, të cilën zyrtarët e njohën si falsifikim total, transmeton albinfo.ch.

Në bazë të gjurmëve të gishtave të personit në fjalë, të dhënat e tij personale të ligjshme u arrit të përcaktoheshin në komisariat, shkruan blogspan.net.

Mësohet se 34-vjeçari prej disa vjetësh qëndronte dhe punonte në Gjermani me dokumente të rreme personale.

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI