Kemal Ademi shënon gol në debutimin e trajnerit të ri, Stéphane Henchoz

Neuchâtel Xamax-i ka marr vetëm fitoren e tretë në kampionatin e Zvicrës në Futboll. Në javën e 20-të, Xamax-i ka siguruar tre pikë mjaftë të rëndësishme që e mbajnë në lojë në luftën për mbijetesën në Ligë.

Kemal Ademi e shënoi golin e parë për Neuchâtel Xamax-in, kundër Luzern-it, për t’i hapur rrugën e fitores ekipit të tij.

Raphaël Nuzzolo, futbollisti më i mirë i ekipit e ngriti epërsinë në 2:0, pesë minuta para mbylljes së pjesës së parë. Mysafirët vetëm e ngushtuan rezultatin në minutën e 80-të, për 2:1.

Stéphane Henchoz, trajneri i ri i Neuchâtel-it, takimin e parë debutues e nisi me tre futbollistë në lojë, me Kemal Ademin, Arbenit Xhemajlin dhe Arbnor Fejzulain, ndërkaq Samir Ramizi nuk u aktivizua aspak.

Idriz Voca dhe Shkëlqim Demhasaj ishin pjesë e Luzern=it, por vetëm ky i fundit u inkuadrua në lojë si zëvendësues në minutën e 64-ër.