Bota

Kërkohet dënim me vdekje për autorin e masakrës në El Paso

Patrick Crusius është autori, i cili kreu një masakët në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Për të drejtësia amerikane po kërkon dënim me vdekje, raporton CNN përcjell Albinfo.ch.

Patrick vrau 21 persona dhe plagosi 26 të tjerë fundjavën e kaluar.

Ai vrau 21 persona në një qendër tregtare, ndërsa cak kishte kryesisht emigrantët e Amerikës Latine.

Sipas dokumenteve të marra nga gjykata, i dyshuari nuk kishte shfaqur pendesë për vrasjet gjatë kohës sa po merrej në pyetje.

Policia ka bërë të ditur se Patrick qëlloi me 41 fishekë, ndërsa kishte 250 të tjerë në dispozicion.