Sporti

Këto janë formacionet zyrtare Shqipëri-Itali

Nga publikimi i formacioneve zyrtare të bërë nga Shqipëra dhe Italia për ndeshjen e fundit të Grupit G kualifikues për Botërorin “Rusia 2018” mund të shihet kjo pamje:

Shqipëria:

Etrit Berisha, Elseid Hysaj, Frederic Veseli, Ansi Agolli, Migjen Basha, Ledian Memushaj, Armando Sadiku, Mërgim Mavraj, Eros Grezda, Ergys Kaçe, Odise Roshi.

Italia:

Buffon, Chiellini, Darmian, Candreva, Spinazzola, Gagliardini, Insigne, Immobile, Eder, Parolo, Bonucci.

Ndeshja nis në orën 20:45.