Kuriozitete

Këto janë karakteristikat e PS5

Këtë vit, kompania Sony ka shpalosur disa informata për karakteristikat e ardhshme të PlayStation 5, një vit para publikimit zyrtar.
Sony ka njoftuar se PS5 do të ketë procesor 7nm AMD Ryzen 3000, bashkë me GPU-në 7 Radeon Navi, transmeton albinfo.ch.
Mediat amerikane raportojnë se PS5 do të ketë procesorin Ryzen 3000 me tetë bërthama.
Sony tashmë ka konfirmuar se versioni i ri do të përkrahë daljen 120Hz për 4K për lojëra, ndërsa ekziston edhe përkrahja për 8K.
Vlerësohet se çmimi i PS5 do të jetë mes 400 dhe 500 dollarëve.