Kosova

Kombëtarja e Kosovës niset drejt Izraelit

Mësohet se djelmoshat e kombëtares së Kosovës janë nisur drejt Izraelit, përcjell albinfo.ch.

Kosova nis nesër rrugëtimin historik për një biletë drejt Kampionatit Evropian, Euro 2024.

Ata ndeshjen hapëse e kanë në Tel Aviv, ndaj Izraelit. Përballja zhvillohet nesër, nga ora 18:00. Ndërsa sot Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar që ‘Dardanët’ janë nisur drejt Izraelit.

Yjet e Kosovës përpara këtij takimi janë shprehur të motivuar dhe kanë treguar që synojnë të sigurojnë kualifikimin drejt Kampionatit Evropian që do të zhvillohet në Gjermani.