Të tjera

Kosova dhe Serbia bien në një grup, përsëritet shorti në Kampionatin e Hendbollit

Sot në Kopenhagë të Danimarkës është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2026 në hendboll për meshkuj.

Organizatorët janë detyruar ta përsërisin shortin, pasi që Serbia ra fillimisht në grup bashkë me Kosovën, transmeton Albinfo.ch.

Kosova ka rënë në grupin 6 ku do të ketë përballë Ukrainën, Ishujt Faroe dhe Holandën.

Duke qenë se Serbia ra këtë grup dhe përballjet midis dyja shteteve nuk lejohen nga Federata Evropiane e Hendbollit, organizatorë e përsëritën shortin./Albinfo.ch/