Të tjera

Kosova, e para në Evropianin e Xhudos

Kosova ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në Kampionatin Evropian në Xhudo

Xhudistët e Kosovës kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Kampionatin Evropian, që të dielën përfundoi në Lisbonë të Portugalisë.

Kosova e Turqia janë të vetmet që kanë fituar nga dy medalje të arta.

Të artë për Kosovën ishin Distria Krasniqi dhe Akil Gjakova. Nora Gjakova u rendit e treta kurse Loriana Kuka e Laura Fazliu u renditën të pestat, përcjell albinfo.ch.

Me këtë plasman, Kosova ka lënë prapa superfuqi të xhudos e të sportit.

E gjithë kjo falë punës së jashtëzakonshme të Driton Kukës dhe xhudistëve të tij.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI