Të tjera

Kosova, në grup me Zvicrën

Kosova do të ndeshet me Zvicrën një herë në udhëtim dhe një herë në shtëpi

Është hedhur shorti për Rrethin e Tretë Parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025 në basketboll.

Kosova është në Grupin H, së bashku me Zvicrën dhe Danimarkën. Dy ndeshje do të zhvillohen në Kosovë dhe dy si mysafir.

Fituesi i secilit grup (katër grupe gjithsej) do të kualifikohet në Rrethin e Dytë Parakualifikues 2025, ndërsa datat e ndeshjeve shumë shpejt do të bëhen të ditura, raporton albinfo.ch.

Kjo është hera e parë që Kosova A do të luajë me Zvicrën, ndërsa me danezët Dardanët kanë një fitore 78:73 dhe një humbje 105:71.

Në Zvicër jetojnë një numër i madh i bashkatdhetarëve dhe pritet të mbushin palestrën kur Dardanët do të luajnë në Zvicër.

Grupi H

Zvicra

Danimarka

Kosova