Futboll

Kosova shënon kundër Çekisë

Kombëtarja e Kosovës ka kaluar në epërsi ndaj Çekisë me rezultat 1:0

Kombëtarja e Kosovës ka kaluar në epërsi ndaj Çekisë me rezultat 1:0.

Ishte futbollisti Atdhe Nuhiu ai që realizoi golin e parë të kësaj ndeshje në minutën e 42-të, njofton Klan Kosova.

Përballja është duke i zhvilluar në stadiumin “Dossan Arena” të Plzenit dhe është vendimtare për Dardanët për t’u kualifikuar në Euro 2020.