Kosova

Kosovë-Irlandë e Veriut, përfundon pjesa e parë me rezultat 0-0

Dardanët synojnë 3 pikët që do t'ua mundësonin radhitjen e 2-të në tabelë

Ka përfunduar me rezultat 0-0 ndeshja mes Kosovës dhe Irlandës së Veriut e cila po zhvillohet në stadiumin “Ëindsor Park”, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Dardanët në këtë përballje ku po synojnë 3 pikë për të siguruar vendin e 2-të në grup, patën disa tentime por që nuk arritën të shënojnë ndonjë gol.

Në minutat e parë të lojës, përfaqësuesja e Kosovës dominoi fushën.