Kosova

Kurti uron Distria Krasniqin: Gratë në xhudo po e nderojnë vendin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka uruar xhudisten, Distria Krasniqi, e cila është renditur e para në ranglistën botërore të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka uruar xhudisten, Distria Krasniqi, e cila është renditur e para në ranglistën botërore të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

Kurti ka thënë se Kosova është krenare për këtë sukses, raporton Albinfo.ch.

“Urime Distria Krasniqit për renditjen numër 1 në botë sipas Federatës Ndërkombëtare të Xhudos (kategoria deri në 52 kg). Gratë që konkurrojnë në xhudo e kanë nderuar vendin me medaljen e parë të artë olimpike dhe vazhdojnë të sfidojnë shanset si atlete lidere në botë. Kosova është krenare!”, ka shkuar Kurti në Twitter./Albinfo.ch/