Lajme

Liria Pristine, një shqiptare mes fituesve të Oscars 2020

Është bërë e ditur se shqiptarja e quajtur Liria Pristine është zgjedhur mes fituesve të Oscars 2020.

Artistja e tekstileve është pjesë e ekipit fitues të Çmimit Oscar për kostumografinë në filmin “Little Women”. Ajo jeton në Londër, ndërkohë që projektet e saj artistike i ka realizuar në vende të ndryshme të Evropës dhe SHBA, shkruan albinfo.ch.

Këtë e ka bërë të ditur Fred Pristine Evans, i cili është shprehur se dizajnet e vajzës sime ndihmuan ekipin e saj të fitojë Oskar sonte për kostume (nëse më pyet mua, ishte e gjitha vajza ime) me filmin 2019, “Little Women”, kush do të thotë mashallah (Zoti e bekoftë)? Dizajnet e saj janë gjithmonë elegante, tha ai. /Albinfo.ch.

 

Fotografia e Fred Pristine Evans

 

Fotografia e Fred Pristine Evans

 

Fotografia e Fred Pristine Evans