Të tjera

Loriana Kuka fitoi medaljen e artë në garën e xhudos “European Open”

Me katër fitore, Loriana Kuka fitoi medaljen e artë në garën e xhudos, European Open, që po mbahet në Sarajevë të Bosnjë e Hercegovinës, shkruan albinfo.ch.

Xhudistja kosovare (78 kg) u kthye për herë të parë në tatami, që nga mbarimi i Lojërave Olimpike Tokio 2020 dhe nisi suksesshëm rrugëtimin drejt Lojërave Olimpike Paris 2024.

Shpat Zekaj (-100 kg), që sikurse Loriana janë bursistë olimpikë, zuri vendin e shtatë. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI