Sporte Luftarake

Loriana Kuka në Budapest, fiton 182 pikë olimpike

Loriana Kuka nuk e kishte ditën, thonë nga Komiteti Olimpik i Kosovës, duke iu referuar garës së saj në Grand Prix në Budapest.

Ajo nuk arriti të fitojë ndonjë medalje, megjithatë Kuka ka siguruar 182 pikë olimpike, përcjell albinfo.ch.

“Kuka shënoi një fitore dhe dy humbje, derisa zuri vendin e shtatë. Me këtë pozitë ajo shton në konton e saj edhe fiton 182 pikë olimpike, për të ndjekur suksesshëm normën olimpike Tokio 2020”, thuhet në njoftimin e KOK-ut.

Loriana muajin e kaluar fitoi medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Kosova në Budapest fitoi tri medalje. Akili i artë, Nora e Distria të argjendtë, ndërsa Majlinda Kelmendi doli e pesta, përcjell albinfo.ch.