Të tjera

Luiza Gega shpallet kampione e Ballkanit në garën testuese në Izmir

Atletja shqiptare, Luiza Gega, u shpall kampione e Ballkanit në 3 000 metra me pengesa, në një garë testuese për Europianin dhe Olimpiadën.

Ajo triumfoi në Izmir të Turqisë, ku koha fituese ishte 9’26”40, ndërsa gara e radhës do të jetë në 5000 metra.

Trajneri Stërmasi tha se kjo ishte garë testuese dhe jo për rezultat.