Sporte Luftarake

Majlinda Kelmendi, e artë edhe në Gjermani

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë edhe në Düsseldorf të Gjermanisë.

Medaljes së artë i është gëzuar edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Majlinda e pakonkurrencë në botë. E artë edhe në Düsseldorf të Gjermanisë. Urime Kosovë!”, ka shkruar Thaçi.

Edhe trajneri i Kelmendit, Driton Kuka, i është gëzuar fitores.

“E artë! Grand Slam Dusseldorf”
Pamja e Flamurit Kuq e Zi dhe Flamurit Shtetëror e mahnitshme …”, ka shkruar Kuka.