Lajme

Mali i Zi: Edhe 47 raste të reja, një tjetër i vdekur

Që nga fillimi i qershorit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara në Mal të Zi është 339, ka katër vdekje

Një pacient 76 vjecar nga Rozhaja ka ndërruar jetë pasi ishte infektuar me koronavirus, duke bërë që numri i viktimave nga COVID-19 në Mal të Zi të arrijë në 13.

Sipas mediave vendase,  sot janë konfirmuar  me COVID-19 edhe 47 persona të tjerë, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi.

Siç bëhet e ditur më tej, nga 47 të zbuluar rishtazi, 27 janë kontakte të personave të infektuar më parë, ndërsa 17 pacientë janë në kërkim të burimit të infeksionit, deklaroi ISHP.

Ndryshe, që nga fillimi i qershorit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara në Mal të Zi është 339, ka katër vdekje, dhe numri i rasteve aktive është 335, përcjell albinfo.ch