Lajme

Maqedoni: 163 raste me COVID-19, 132 të shëruar dhe 7 viktima

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut sot raportoi për 7 pacientë të vdekur dhe 163 të infektuar me koronavirus brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1721 mostrave.

Rastet e reja janë regjistruar në Shkup-33, Kumanovë-17, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-7, Tetovë-13, Strugë-3, Veles-6, Manastir-4, Ohër-2, Kavadar-5, Gostivar-8, Gjevgjeli- 3, Strumicë-18, Kriva Pallankë-2, Radovish-2, Koçani-11, Probistip-1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Valandovë-2, Vinicë-2, Delçevë-7, Shën Nikollë-1, Kërçovë-3, Resnjë-2.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 132 pacientë të shëruar.