Koronavirusi: çast pas çasti

Maqedoni Veriore: 820 raste të reja, 895 të shëruar dhe 32 të vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 2019 testime të realizuara, 820 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 895 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 32 pacientë e kanë humbur betejën me koronavirusin.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI