Kosovë

Mbulohen nga bora vendet më atraktive në Kosovë

Në Brezovicë, Bogë dhe Brod të Dragashit ka rënë sasi e madhe e borës gjatë natës dhe banorët atje sot janë zgjuar me ‘petkun e bardhë’ të borës, përcjell albinfo.ch.

Të mërkurën në Kosovë do të ketë vranësira dhe intervale me diell, por se nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale zbresin në 4 gradë Celsius e 6 gradë Celsius, e maksimalet shkojnë deri në 10 gradë Celsius e 12 gradë Celsius.

Ndërkaq meteorologët kanë paralajmëruar borë edhe në viset malore. Ashtu siç është paralajmëruar edhe ka ndodhur, pasi që në viset malore ka rënë gjatë natës borë.

Sipas pamjeve të shkëputura nga SlowTV, shihet se në Brezovicë, Bogë dhe Brod të Dragashit ka rënë sasi e madhe e borës.