Kosova

“Ndal femicidit”, edhe në Tiranë protestohet për vrasjen e Liridona Ademajt

Në Tiranë sot dhjetëra qytetarë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave, pas vrasjes së Liridona Ademajt në Prishtinë.

“Ndal femicidit”, “denonco dhunën”, “drejtësi për Liridonën”, ishin disa nga pankartat që të rinjtë mbajnë në duar, shkruan TCH.

Protesta u zhvillua nga Ministria e Punëve të Brendshme drejt ambasadës së Kosovës në Tiranë, përcjell albinfo.ch.

Në këtë protestë ishte i pranishëm edhe Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Skender Durmishi.