Bizneset

Kosova në festë për golat e Xhakës e Shaqirit

Ndëshja mes Zvicres dhe Serbisë ka përfunduar në favor të përfaqësueses zviceriane.

Dy kosovarët, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy golashënuesit e mbrëmjes të cilët i dhanë Zvicrës epërsi ndaj përfaqësueses së Serbisë.

Pas përfundimit të lojës, në Kosovë po festohet për dy golat.

Festë me petarde e fishekzjarre është duke u bërë në rrugët e Prishtinës.