Lajme

Nipi i Adem Jasharit ftohet nga kombëtarja e Kosovës

Kosova U17 do të zhvillojë këtë muaj dy ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U17 në Sofje.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Arsim Abazi, ka publikuar listën e futbollistëve për këtë ndeshje.

Shumica e futbollistëve luajnë në skuadrat tona, por ka edhe nga diaspora.

Është interesant të theksohet që nipi i Adem Jasharit, Igballi, është ftuar për herë të parë te Kosova U17.

Javë më parë, mediat shqiptare raportuan për talentin e Igballit dhe ofertat që ka marrë nga klubet gjermane.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI