Bota

Një i ri shqiptar godet gruan moldave 12 herë me thikë

Ai kishte shkuar në banesën e gruas 33 vjeçare me thikë në dorë

Një shqiptar ka goditur me thikë në bark e gjoks një grua 33-vjeçare me origjinë moldave. Ngjarja e rëndë ndodhi në shtëpinë e gruas në zonën e stadiumit Valle Anzuca, ku ajo jetonte me motrën e saj, ndërsa autori u arrestua.

Sikurse raportojnë mediat, autori i dyshuar i krimit është shtetasi shqiptar me inciale B.R., 28-vjeç, përcjell albinfo.ch.

Ai i shkoi në banesë gruas 33-vjeçare. Sipas policisë, ai kishte marrë me vete edhe thikën. Në momentin që gruaja e refuzoi, ai e ka qëlluar atë 12 herë, në gjoks dhe pjesën e barkut.

Gruaja është transportuar në spital në gjendje të rëndë, ndërkohë që shqiptari është arrestuar dhe pritet të dalë në gjyq. Shqiptari akuzohet për veprën penale “vrasje e mbetur në tentativë”.