Kosova

Një person vetëplagoset duke pastruar armën

Një person është vetplagosur të martën në Mitrovicë pasi që i kishte shkrepur revolja aksidentalisht derisa po e pastronte.

Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Sipas raportit, te i dyshuari është sekuestruar një revole me gjashtë fishekë dhe një gëzhojë.

“Në konsultim me prokurorin, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet ndër tjerash në raport./Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI