Sporte Luftarake

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, në finale të Grand Prix në Budapest

Nora Gjakova është kualifikuar në finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Gjakova (-57 kg) mposhti në gjysmëfinale Miryam Roper të Panamasë.

Në finale takohet me Rafaela Silva të Brazilit.

Në finale ndodhet edhe Distria Krasniqi (-48 kg), kurse Majlinda Kelmendi (-52 kg) lufton për medaljen e bronztë.

Blloku final zhvillohet prej orës 17:00. Iu urojmë fat dhe suksese garueseve tona.