Kosova

Numërimi i fundit: Kështu votoi diaspora

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë më shumë vota se të gjitha partitë tjera së bashku

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka përfunduar numërimi i votave me postë.

Deri më tani janë numër afër 13 mijë vota, derisa 13 491 janë gjithsej, përcjell albinfo.ch.

Këto janë rezultatet ende jo përfundimtare: VV – 6 850 vota, LDK – 2 138, PDK – 2 103, koalicioni Nisma-AKR-PD  891 dhe koalicioni AAK-PSD 550.