Shqiperia

Nxënësja inteligjente shqiptare që mposhti 145 shtete në gjeografi

Triumfoi mes 145 shteteve, 18-vjeçarja shqiptare, ekselente në gjeografi

Altina Salihu është 16-vjeçarja nga Skënderaj, nxënëse e klasës së dhjetë dhe ka treguar një sukses të jashtëzakonshëm në garat e lëndës së gjeografisë, transmeton albinfo.ch.

Vlen të theksohet se ajo ka arritur të mposhtë 145 shtete, duke bërë krenar jo vetëm shkollën e saj, por gjithë shtetin e Kosovës.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ajo ka treguar se pasionin për gjeografinë e ka që nga klasa VI, kur edhe zbuloi se kishte njohuri të mëdha për të.

Sakaq, iu përgjigj pyetjeve të Siborës dhe Kel Demit, duke treguar edhe një herë njohuritë e saj të shkëlqyera gjeografike.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=WCjymWpLSJ0

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI