AT Balkani

Presidentja Osmani sot takohet me Lajçakun

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot nis takimin në orën 10:10 me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Takimi po mbahet në Kabinetin e Presidentes.

Lajçak vizitën në Kosovë e ka filluar të mërkurën, ndërsa ka takuar kryeministrin Albin Kurti, kryekuvendarin, Glauk Konjufca, partitë politike dhe përfaqësuesit e bizneseve.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI