Lajme

Papa Françesku i sëmurë, anulon udhëtimet

Është anuluar udhëtimi i Papa Françeskut në Dubai, i planifikuar për të ndodhur ditët në vijim, me rastin e Konferencës së 28-të të Konventës së Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike, transmeton cnn, përcjell albinfo.ch.

Udhëtimi është anuluar për shkak të gjendjes shëndetësore të Atit të Shenjtë, me mjekët që e kanë këshilluar të pushojë, pasi Françesku vuan nga një gjendje gripale dhe inflamacioni i rrugëve të frymëmarrjes.