Futboll

Përfundon Evropiani për kuqezinjtë

Spanja ka shënuar fitore ndaj Shqipërisë, duke shuar ëndrrën e kuqezinjve për të kaluar grupet

Shqipëria ka përfunduar ëndrrën e saj për të kaluar grupet.

Në ndeshjen e fundit, ka pësuar nga Spanja 1:0, shkruan albinfo.ch.

Spanjollët janë në epërsi me golin e Ferran Torres, i cili shënoi në minutën e 13-të.

Kuqezinjtë të përkrahur nga rreth 40 mijë tifozë, tentuan golin e barazimit, por nuk shënuan.

Shqipëria përfundoi grupet me një pikë, atë ndaj Kroacisë, kurse kishte pësuar nga Italia 2:1, që në ndeshjen e fundit barazoi me Kroacinë 1:1 dhe siguruan kualifikimin tutje.

https://www.supersport.al/wp-content/uploads/2024/06/erran.mp4?_=1