Kosova

Tepelenë: Duke kaluar lumin, një grua vdes, një tjetër në spital

Ngjarja ka ndodhur në lumin Vjosa

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Tepelena. Një grua ka humbur jetën, ndërkohë që një tjeteër është dërguar me urgjencë në spital, pasi teksa kalonin lumin, i rrëmbeu rrjedha. Në informacionin paraprak, policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lumin Vjosë, pranë fshatit Dragot.

“Shtetaset E.B. dhe S.Sh. të dyja banuese në Këlcyrë, duke kaluar lumin, i ka rrëmbyer rrjedha e ujit. Për pasojë shtetasja E.B. ka  vdekur”, bën me dije policia.

Informacion paraprak

Në lumin Vjosë, pranë fshatit Dragot, ashkia Tepelenë, shtetaset E.B. dhe S.Sh. të dyja banuese në Këlcyrë, duke kaluar lumin, i ka rrëmbyer rrjedha e ujit.Për pasojë shtetasja E.B. ka ndërruar jetë ndërsa shtetasja S.Sh. është transportuar për në spitalin Rajonal Gjirokastër.