Bota

Policia në Zelandën e Re gjen 19 pako me kokainë në një plazh

Mbrëmjen e kaluar policisë iu kërkua që të shkojë në plazhin Bethells.

Nga aty policia mori rreth 19 pako në të cilat gjendeshin kokainë e cila kapte vlerën e 3 milionë dollarëve.

Policia me ndihmën e Shërbimit Doganor të Zelandës së Re kanë bërë një kontroll të plotë të plazhit dhe zonave përreth për të gjetur ndonjë paketë të mëtejshme, raporton albinfo.ch.

Në lidhje me këtë sadi të kokainës së gjetur dhe personin apo personat e involvuar në këtë rast policia ka angazhuar edhe një helikopter.

Hetimet e policisë janë duke vazhduar.

Policia e Zelandës së Re ka thënë se kushdo që ka informacion të lajmërojnë ata.