Lajme

Prodhuesit zviceranë të orëve fillojnë aktivitetet dixhitale, për të ringjallur shitjet

Prodhuesit e orëve luksoze zvicerane, zakonisht jo adhurues të mëdhenj të shitjes me pakicë në internet, po lansojnë një ngjarje të re Watches & Wonders, në mënyrë dixhitale për të shfaqur produktet e tyre më të fundit, duke shpresuar të ringjallin shitjet e goditura nga kriza e koronavirusit.

Prodhuesit e orëve të nivelit të lartë ende mbështeten kryesisht në dyqanet fizike për shitje, por suksesi i platformave në internet për orët në pronësi, të tilla si WatchBox ose Richemont’s Watchfinder, kanë treguar se është e mundur të shesin orë në internet. Mbyllja e fabrikave dhe dyqaneve në lidhje me pandeminë goditi shitjet e orëve zvicerane vitin e kaluar dhe i kanë detyruar markat të rrisin biznesin e tyre, shpesh të vogël në internet dhe përgjithësisht të rimendojnë aktivitetet dixhitale, shkruan “Reuters”, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI