Lajme

Prokuroria zvicerane kërkon 16 vjet burg për Arditin që vrau gruan e tij, Besimen

Ardit S. mbyti gruan e tij, Besimen

Prokuroria zvicerane së fundmi ka publikuar akuza të rënda dhe Gjykata mund ta dënojë deri në 16 vjet, Ardit.S për vrasjen e gruas së tij, Besimen. Ngjarja ka ndodhur para gati 3 vjetësh, transmeton albinfo.ch.

Media zvicerane shkruan se kur grindja eskaloi mes Ardit S. dhe gruas së tij, Besime, plagët e kësaj të fundit ishin aq të rënda sa nëna e tre fëmijëve vdiq pas një jave në reanimacion. Tani babai i kësaj familjes është në gjykatë. Prokuroria kërkon 16 vjet për vrasje.

Për më shumë detaje: https://www.blick.ch/schweiz/mittelland/aargau/staatsanwaltschaft-erhebt-schwere-vorwuerfe-schickt-ihn-das-gericht-16-jahre-in-den-knast-ardit-s-griff-zu-und-wuergte-besime-zu-tode-id19765702.html