Futboll

Rashica shënon dy gola ndaj Augsburg-ut

Futbollisti shqiptar, Milot Rashica ka shënuar, dy gola në pjesën e parë në ndeshjen mes Bremenit dhe Augsburg-ut.

Rashica, filloi me gol që nga minuta e pestë e ndeshjes.

Rezultatit i shtohet edhe një gol tjetër në minutën e 27 nga  Johannes Eggestein ndërsa vetëm një minutë më vonë Rashica shënon edhe golin e dytë në të njëjtën ndeshje duke bërë rezultatin 3 me 0.